Stropní ventilátory

Stropní ventilátoryLuxusní, dostupné, moderní stropní ventilátory se světlem i bez světla. Stropní ventilátory poskytují čerstvý vzduch a šetří náklady na vytápění v jakémkoli prostoru. Náš e-shop nabízí kvalitní značkové stropní ventilátory Westinghouse. Na skladě máme velké množství stropních ventilátorů připravených ihned k odběru. K dispozici je i dostatek příslušenství jako prodlužovací tyče, regulátory otáček či dálkové ovládání.

Zboží v akci

Montáž stropního ventilátoru do sádrokartonu

Jak namontovat stropní ventilátor do sádrokartonových stropů

Při instalaci doporučujeme použít sádrokartonové desky tloušťky 12,5 mm, což je nejběžnější a neprodávanější rozměr.  
Je potřeba znát přesnou konstrukci sádrokartonového stropu, kde se nacházejí i záchytné profily a jak jsou rozmístěné. Pokud toto nevíte a nedokážete ani zjistit přes externí montážní firmu nebo scanner přístroje, montáž nedoporučujeme!

Pokud znáte přesné rozmístění nosných profilů, pak je možné namontovat stropní ventilátor přímo do profilové konstrukce nebo do plochy mezi profily, které ale musí být mezi sebou rozmístěny maximálně do 70 cm! Poté na pozici montážní paty nezáleží,  zdali bude více vpředu nebo do boku.

Náhled na ideální umístění montážní paty:

Rozmístění do sádrokartonu

Deskové hmoždinky

Pro instalaci stropního ventilátoru do sádrokartonové desky (NE DO NOSNÉHO PROFILU) doporučujeme deskové hmoždinky Dalap HM 6x52 S.

HM šroub

 Technické údaje deskové hmoždinky Dalap HM 6x52 S:

- Průměr vrtaného otvoru 10-12 mm
- Tloušťka desky 10-21 mm
- Délka hmoždinky 52 mm

 

Hmoždinka po dotažení k desce:

Průřez

! DŮLEŽITÉ !
Do montážní paty je potřeba rozšířit otvor o cca 1 mm, aby prošel šroub skrz tělo montážní paty. Jde to snadno pomocí pilníku nebo za použití vrtačky. Nemá vliv na reklamaci!

Zde je potřeba ubrousit plochy pro vložení šroubu:

Broušení